| andrei43 a întrebat:

Dragi prieteni de pe TPU am un prieten care s a suparat pentru ca nu i-am luat un cadou.MA puteti ajuta spunanadumi cum pot sa castig bani fara a cere parintilor

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun ca nu poti sa numesti acea persoana ''prieten''. Vei creste si vei sarbatori cu prietenii tai des, si vei vedea ca cel mai mare cadou pentru ei va fi sa fii alaturi de ei, nu un amarat de cadou. Prietenii tai n-au dreptul sa profite de pe urma ta cum nici tu n-ar trebui sa profiti de pe urma lor. Prietenia e o comoara si o binecuvantare, nu un job, nu un concurs. Daca s-a suparat pe tine, treaba lui, pierderea lui, dar asta oricum ii stabileste caracterul. Am incredere insa ca supararile astea sunt datorate varstei si vor disparea cu timpul. Ar fi pacat sa nu dispara.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Andrei,un prieten este cel mai pretios cadou pe care-l primim.Acesta poate-ti este coleg mai apropiat, ori un vecin cu care petreci mai mult timp.Si este si egoist.Tu esti cel mai de pret cadou pentru un prieten adevarat si el pentru tine.Nu stiu cati ani ai ca sa-ti pot raspunde la intrebare, dar daca vrei acesti bani pentru cadoul acelui,, prieten,, nu te mai chinui.Nu merita.

| andrei43 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Iti multumrsc nu-ti pai multumi ca miai deschis ochii

| ADRIANA90s a răspuns:

Un prieten care se supara ca nu i-ai luat cadou, nu ti-e prieten. Adevaratii prieteni sunt bucurosi sa te aiba langa ei fara sa primeasca ceva de la tine. Nu te merita prietenul acela. Este profitor.