| Ausar a întrebat:

Este necesar în a fi olimpic sau în a participa la olimpiade pentru a prinde un interviu la google? Dacă da, aveți cumva o cunoștință care a reușit fara olimpiada?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e necesar, trebuie doar sa ai vointa si sa aplici pana esti chemat.
Bineinteles ca un CV interesant va avea sanse mai mari. Si o olimpiada in in CV da bine.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Google a concediat recent peste zece mii de angajati. Deci nu cred ca Google are in momentul de fata nevoie de a mai angaja personal.

| Ausar explică (pentru doctorandus):

Abia întru la facultate

| haileewatson a răspuns:

Nu e necesar

| anonymus4106 a răspuns:

Știu pe cineva care n-a avut olimpiadă dar participase la niște hackathoane și chestii extra. În general, trebuie să ai ceva în plus în CV, în afară de facultate, să arate ce ai făcut tu cu mâna ta.

| Ausar explică (pentru anonymus4106):

Mulțumesc pentru informație.