| alienkros a întrebat:

Eu sunt in clasa a 8-a la profil specializat in limba germana.MIE IMI PLACE: GERMANA,ENGLEZA, ROMANA, GEOGRAFIA SI STIU SA VORbESC CU OAMENII(in sensul ca toti imi cer sfaturi mie si cand au o problema vin la mine).Ce profil ar trebui sa urmez la liceu si ce facultate pot sa urmez pe baza profilului si a obiectelor care imi plac? FUNDA*.sa specific si ca am media generala de 9.87(in clasele 5-7)iar in sem 1 sintr-a 8-a mi-a iesit 9.94 si astept inca examenele

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Profil filologie daca iti plac limbiole staine.Sau stiinte sociale daca iti place sa comunici cu oamenii.
Dupa facultete te poti face translator,traducator,ghid turistic,avocat,judecator, politist, psiholog, psihiatru, profesor.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda happy

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Liceu:Filologie
Facultate:Ar trebui sa faci ceva din care sa devii:a)translator; b)Psiholog

| angelRBD a răspuns:

Profilul de la liceu: filologie.
Pentru facultate geva pentru a deveni: Psiholog. profesoara, traducatoare.

| Marichiuy a răspuns:

Filologie pentru liceu...