| Allys19 a întrebat:

Hei tpu.Ma tot gândesc de ceva timp ce meserie mi s-ar potrivi.Nu mai e mult și devin majora. Nu ma pasionează absolut nimic, in afara de dans la care nu pot sa zic concret ca am talent.Am încercat de toate (sa fac unghii,Make-up,sporturi, desen, etc) și nu am talent la nimic mai pe scurt laughing, dar îmi plac foooarte mult banii.Am luat toate joburile posibile la rând și m-am gândit ce mi s-ar potrivi.Am ajuns la concluzia ca mi-as dori sa plec in U.S.A pentru a fi stripper.Mi se pare ca e o meserie bănoasă care m-ar atrage, însă nu știu cu ce sa încep.Am multe întrebări despre acest job și nu știu cu cine sa vorbesc. Sa le spun părinților? Merita sa am acest job? Este periculos? Eu vreau doar pentru câțiva ani sa fac asta pana îmi strâng bani și îmi deschid ceva.

12 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai auzit tu ca stripperitele din SUA o duc foarte bine? De aia toate serialele politiste incep cu o stripperita abuzata care este gasita intr-un tomberon.

"Meseria" de stripperita in SUA este una dintre cele mai degradante, periculoase si expuse la abuzuri.

Daca iti imaginezi ca te duci acolo si faci striptease pentru oameni de afaceri politicosi care te platesc cu $1000 pentru un dans, te inseli amarnic.

99% dintre stripperite muncesc intr-un club mizerabil frecventat de ultimii camionagii, sunt platite putin sau deloc si nu sunt lasate nici macar sa pastreze bacsisurile.

Daca iti plac fooooooarte mult banii, ar trebui sa inveti cum se fac banii in lumea reala: greu, cu multa munca si cu multe sacrificii. Nu dansand la bara.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu exista talent. Exista doar munca depusa pentru a ajunge la rezultatul dorit.
Nici bani multi nu-ti doresti din moment ce te multumesti sa fii lenesa.

| Eireann a răspuns:

Stii ca poti face meseria asta in Europa? Spania, Italia, UK, Germania, Amsterdam, etc. Locuri in care nu ai nevoie de o viza destul de greu de obtinut. Riscuri sunt oriunde dar fiecare cum stie sa se ferasca. Daca tot esti dezinhibata dupa ce faci 18 ani poti incerca mai bine video chat, poti sa dansezi, sa te dezbraci si si avantajul ca nimeni nu pune mana pe tine.

| Allys19 explică (pentru Eireann):

Nu îmi place videochatul! Imi place foarte mult sa dansez și sa arat senzuala

| Eireann a răspuns (pentru Allys19):

Ok, succes atunci!

| RxTx a răspuns:

Ai grija sa nu ajungi pe mâna unora ca DINCĂ!
Incerca sa mergi la job-uri sigure la firme sigure cu contract acte hartii sa stie lumea de teine ca esti acolo. nu ete expune la riscuri inutile. Dincă e un fenomen global nu doar un om!

| Allys19 explică (pentru RxTx):

Mersi de sfat, la asta ma gândesc și eu.Trebuie sa fiu sigura ca unde ma duc e safe.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Esti tare prostuta si naiva, iar daca le privesti pe tipele de pe Youtube, evident ca pe ele trebuie sa le intrebi despre aceasta meserie, nu pe noi, ca doar aici nu e un site de dansatori si fosti dansatori xxx.
Legat de America, ai nevoie de viza, ai nevoie de un motiv pentru care iti doresti sa ajungi in America, ai nevoie de minim 5000$ in cont si inca 1000$ de avion.
Ce le vei spune celor de la Ambasada? Ca vrei viza pentru...A ajunge in America sa dansezi la bara? Trebuie sa dai un interviu pentru a ti se permite dreptul de viza (viza de turist in cazul tau care inseamna sedere de 3 luni in America, in care trebuie sa iti misti fundul la birouri, sa alergi, sa cheltui bani, sa ramai stabilita in America si sa nu fi obligata sa te intorci peste 3 luni).

Nu esti talentata la nimic ok, mai vezi pe parcurs, pana atunci ia-ti un job in care nu se necesita scoala si experienta, gen lucrator comercial, vanzatoare sau in fabrica.

Pentru tine cu siguranta va fi destul de periculos datorita lipsei tale de cunoastere despre noua resedinta si despre tot de acolo, si naivitatea ta e un bonus sa atragi tot felul.

Legat de droguri si alte situatii, nu se intampla obligatoriu doar la cei care lucreaza intr-o industrie ca asta...Sunt gramezi de tineri si copii si la noi in tara care se drogheaza si oameni in toata firea.
Legat de racolaj iarasi, cate nu au fost luate de pe strada cand mergeau in plimbare/ de la scoala / pacalite de vreo prietena sa mearga la munca afara etc.
Insa daca vrei un job care implica riscuri...Mai stai, sa mai treaca cativa ani, sa te mai coci, si apoi vezi.

| Allys19 explică (pentru Sophieka):

Celor de la ambasada le spun ca ma duc sa muncesc! Si asta e un job.Iti trebuie talent și munca ca sa poți fi dansator la bara, iar fetele care fac asta sunt puternice mental dar și fizic.Nu e așa ușor sa te urci pe o bara.

| StefanIntrebare a răspuns:

Vrei sa te duci din confortul vietii tale din Romania sa fii o stripperiță jegoasa pe care o abuzeaza toti perverții? Buna idee! Se vede ca nu stii cum e viata de stripper. E un jeg de viata si o sa ajungi o drogata, iti spun sigur, si nu mai pomenesc de cum o sa fii peste mari si tari departe de casa si familie, singura pe lume, sa dansezi dezbracata pentru un salariu cu care iti vei permite sa iti iei strictul necesar si o sa locuiesti intr-un motel. E foarte posibil sa ajungi traficata. Macar vorbesti engleza? Apropo, talentul nu exista, ca sa fii bun la ceva trebuie sa inveti sa faci acel lucru pana devi bun la el.

| Allys19 explică (pentru StefanIntrebare):

Urmăresc multe fete din străinătate care au jobul asta, plus ca vreau sa am jobul asta câțiva ani după banii pe care i am strans sa ii investesc in ceva care îmi aduce și mai mulți bani.

| StefanIntrebare a răspuns (pentru Allys19):

Nu asa se investeste. Daca ai pana si o suma mica de $100 de investit poti ajunge bogata. Nu face nicio diferenta daca ai $10, 000 sau $100 de investit, ca daca esti proasta la asta oricum iti pierzi banii. Investitul nu inseamna sa bagi bani in ceva si sa faci mai multi in mod magic, trebuie sa o faci cu cap, ca altfel iti pierzi banii. Poti sa mergi si o sa vezi tu cum o duci si cat o sa investesti.