| axxy a întrebat:

Imi plac mult stiintele socio-umane, sunt la un liceul cu profil uman, sunt atrasa de literatura, am fost la multe concursuri, olimpiade, etc.Profesorul meu de Psihologie preda si psiho si filozofie si logica, etc, ce facultate a facut daca preda toate stiintele socio-umane? Mi-ar place enorm sa fac si eu chestia asta, doar ca nu stiu cum.As merge mai departe si cu literatura.Si sunt atrasa foarte mult si de cealalta parte, mai reala, medicina! Vreau sa ma hotarasc cat mai repede in legatura cu ce o sa urmez din lucrurile astea dar nu stiu cum sa ma hotaraschappy. Un sfat, ajutor, e bine primit.Multumesc.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai "sensibilitati" de poet sau filozof nu ai ce cauta la medicina ---intr-un "peisaj" al suferintei fizice nu cred ca s-ar putea adapta o persoana usor impresionabila si emotiva!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ai putea sa il intrebi pe psiholog la ce facultate a fost, si gandeste-te la cel mai bun lucru care il poti face, daca simti ca poti realiza mai mult cu medicina atunci fate medic, daca simti ca te caracterizeaza si ai mai mult dar pentru literatura atunci ia celalalt drum. Ia sfaturi si de la parinti si prieteni.sunt convinsa ca parintii vor spune sa devii mediclaughingasta e visul parintilor."day dreaming fata mea medic". Mult Succes happy

| TheCoon a răspuns:

Wow.deci si eu ca tine. Fara medicina.Profu' meu preda si logica si psiho si filozofie si stiu ca a urmat Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj.Eu acolo as vrea sa merg, dar ai mei spun sa merg la Timisoara.In fine, sunt de acord cu celalalt user, nu cred ca celor ca noi le prieste zona aceea cu "morti si raniti" din medicina.De unde esti? ce clasa? poate ne vedem la faculta peste un timphee hee. pace multa! si app, fa ce-ti spune inimioara.