| axxy a întrebat:

Imi plac mult stiintele socio-umane, sunt la un liceul cu profil uman, sunt atrasa de literatura, am fost la multe concursuri, olimpiade, etc.Profesorul meu de Psihologie preda si psiho si filozofie si logica, etc, ce facultate a facut daca preda toate stiintele socio-umane? Mi-ar place enorm sa fac si eu chestia asta, doar ca nu stiu cum.As merge mai departe si cu literatura.Si sunt atrasa foarte mult si de cealalta parte, mai reala, medicina! Vreau sa ma hotarasc cat mai repede in legatura cu ce o sa urmez din lucrurile astea dar nu stiu cum sa ma hotaraschappy. Un sfat, ajutor, e bine primit.Multumesc!

1 răspuns:
| TheBadOne a răspuns:

El a facut mai multe facultati, nu poate sa fie profesor la mai multe "materii" fara sa aiba mai multe specializari.
Cat despre calea ta in viata, nu te sfatuiesc sa te grabesti, eu te sfatuiesc sa nu te apuci de partea reala, du-te pe literatura ( e doar un sfat, il iei in considerare, daca vrei sau nu ).
Succes!