| krysstynel a întrebat:

Imi place foarte mult informatica si calculatoarele, am inceput de cateva luni sa invat programare, sunt la un liceu de mate-info, sunt cel mai bun din clasa la informatica dar imi place si anatomia, si la asta sunt destul de bun, imi plac foarte mult medici, medicina, chestile interesante legate de cancer diagnostice, Dr house. As vrea sa stiu daca este o combinatie intre ele doua. Ma refer la o universitate sau ceva.

3 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la mate-info. Chiar daca te vei hotari sa dai la facultatea de medicina, nu va fi o problema, in timp ce de la un profil uman iti va fi greu (sau chiar imposibil) sa te adaptezi la o facultate care pune accent pe matematica si programare.

Succes!winking

| Cris3584 a răspuns:

Si eu ma uit cu placere la Grey's anatomy si mi-am pus o perioada intrebarea daca nu ar trebui sa fac medicina insa ce vedem in filme nu prea are legatura cu realitatea, cel putin e redata medinica intr-o forma "comerciala". Trebuie sa iei in calcul toti anii de pregatire si sa te gandesti serios la ce implica medicina. Cat despre informatica - am invatat si eu, insa nu-mi place. E insa de viitor, si daca o inveti cu placere, e foarte bine. Mult succes!

| MariaSimo a răspuns:

Ai putea sa inveti informatica si sa lucrezi la masinariile / softurile folosite in salile de operatii.