| amaadina a întrebat:

Imi ziceti si mie niste metode de copiat la teste? devil =] [Nu prea vreau video'uri de pe youtube.]

Răspuns Câştigător
| sTeFaN. a răspuns:

Fata a intrebat niste metode de copiat la teste, nu ca sa ii spuneti voi baliverne...pai eu imi scriu pe o foaie tot ce imi trebuie, scriu foarte mic apoi pun foaia in penar si cand nu stiu deschid penarul si ma mai informez cate putin de pe foaie.Mai poti pune fituica in buzunarul la hanorac(daca porti), poti lasa ghiozdanul deschis si sa deschizi caietul in ghiozdan, astfel in cat sa nu te vada profa'happy Bafta...

26 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Dar metode de invatat ¨corect¨ nu vrei sa afli?
App, youtube-ul este viata ta in timpul liber? raised eyebrows

nony
| nony a răspuns:

@sTeFaN.baiatule,cat stai tu sa scrii mic mic. daca invatati tot ce ai scris acolo erai mult mai desteptwinking

| ViVi a răspuns:

Scoti foaia pe banca si incepi sa copy laughing
invata asa iei 10 si fara grijiwinking si daca te prinde ca ai copiat prinde si ciuda si iti da si 4 laughing

| nutzu' a răspuns:

Fa fituici mici si ascunde-le in maneca de la sacou, camasa etc.

| amaadina explică:

@ sTeFaN mc:* aia cu ghiozdanu' n'am stiut'obig grin

pentru. restul'... mai invat cat invat da' nici eu nu's Einstein...tongue

| amaadina explică:

@Gabry: laughing Ma bucur ca ai observat la ce categorie am pus intrebarea...=)

Mai oamenii lu' Dumnezeu laughing nu va mai ambalatzi atata ca am pus si eu o simpla intrebare...

| amaadina explică:

Cum sa nu stiu sa fac fituici? =)
Da' vreau si alte metode, ca de fituica m-am saturat... si de copiat cu caietu' la fel... happy

| cotzobel a răspuns:

Mai dar generatia asta vrea totul de-a gata...nu crezi ca ar fi bine daca in loc s iti pierzi timpul facand copiute, mai bine ai invata? lasa youtube-ul, mess. ul, hi5 s. a. m. d si pune mama pe carte scumpo!

| Steff_7182 a răspuns:

Depinde de fiecare profesor... daca ai un profesor mai indulgent, pune-le pe telefon si stai cu telefonul pe banca, uitandu-te mereu "cat e ceasul". Cand trece pe langa tine, blochezi tastatura, black screen si gatatongue. Daca ai profesor rau, cred ca singura sansa este sa incerci sa te ascunzi cat mai bine dupa colegul din fata:d(dar totusi, la profesorii rai te sfatuiesc sa invetitongue). Incearca si sa iti scrii copiutele pe calculator si sa le scoti cu 5 la imprimanta. Poate mergetongue.Succes la teste!

| Angellina a răspuns:

Pai, omul a intrebat metode de copiat, nu de scris din mintea lui. de ce ii spune toata lumea sa invetze?

se stie ca noi, elevii, invatam ce ne place, nu materiile grele si proaste. asa ca, e lesne de inteles, de ce copiem: daca nu ne place o materie n`o invatam, copiem, luam note mari si gata. daca invatamantul isi propune sa ne bage pe gat materii fara rost, atunci elevii isi propun sa reuseasca in ciuda dorintei invatamantului de a ne ingreuna.

draga amiga, daca e o materie de profil real, adica mate, fizica, chimie unde ai ecuatii, formule si toate acelea, eu iti propun sa scrii p`o foitza si o bagi in penar, sub foaie, in caietul pe care tzii foaia, in sutien, pe sezutul scaunului[si acoperi cu picioarele], pe mana.
daca e o materie de profil uman [romana, istorie]
poti scrie direct pe jaluzele[daca stai la geam], pe lambriu [daca stai la perete], in banca...

| Gexu a răspuns:

Metoda cea mai sigura de copiat este:Invatatul logic nu cel mecanic si copiatul!

| Gabry a răspuns:

In timpul in care cauti o metoda cat mai buna de a copia si stai sa-ti faci si copiuta, pierzi tot atata timp cat stai sa si inveti. Dar e o mica diferenta: cand stai sa inveti, pierzi timpul cu folos!winking
Dupa categoria la care ai pus intrebarea asta se pare ca tu iti doresti o cariera prin minciuna, scamatorii de prost gust si furt!winking
Ai o zi intreaga la dispozitie pentru a invata... dar ce bazaconii spun eu?! Hai pe calea usoara de prost gust! Pai da, asa sa fim cu totii, viitorii oameni sa fie niste hoti!

| Gabry a răspuns:

App si succes...la nota 2, fireste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu înveți și nu mai stai nici cu frică că te prinde profesorul și îți vor fi folositoare și în viață?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, ca sa poti copia iti trebuie tupeu.Eu am una in clasa care toata se pierde cand copiaza, incat se observa de la o posta ce intentii are.Roseste,tremura,transpira,vai si amar.Decat asa, sa ajungi de rasul profilor, mai bine sacrifici acolo 2 ore intr-un weekend si inveti ca lumea pentru o lucrare, ca daca te concentrezi, mai mult nu iti ia.

Acuma m-am lasat de meserie, ca-s a XII-a si copiatul ar insemna sa-mi bat joc de mine si viitorul meu, cu examene si bla bla bla.Nu as fraieri profii, m-as fraieri pe mine, ca am iluzia ca stiu datorita notelor mari obtinute prin trisat.

Totusi, ca sa nu zici ca-s fata rea, iti spun cateva metode care pe mine candva m-au ajutat.
a)clasica metoda a fituicii.Ai mai multe optiuni, depinde de imaginatia ta si de vigilenta profesorului. Poti sa bagi foita intr-un penar, s-o tii sub foaia de test, sa stai pe ea laughing simplu, o pui pe scaun si te asezi pe ea si cand ai nevoie sa vezi ceva, desfaci piciorutele big grin dar discret.Si ai grija sa scapi de ea inainte sa te ridici sa duci lucrarea completata la catedra.
b)scrisul lectiei pe banca ori pe scaun, ori pe spatarul scaunului colegului din fata ori pe perete, langa calorifer, daca stai intr-un loc bun in clasa.Cu creionul, sa poti sterge in caz de primejdie.
c)telefonul mobil.Scrii ce ai de scris, salvezi la Drafts si gata.Sau daca ai camera performanta, poti chiar fotografia diferite formule din caiet, la mate, fizica sau mai stiueu ce.
d)colegul cu suflet mare(daca te poti baza pe el) sa te lase sa copiezi.Fii atenta ca s-ar putea sa te trezesti santajata cati ani mai ai de scoala dupa aia.Gandeste-te bine la cine apelezi.
e)copiatul direct din caiet. Daca stai in spatele clasei, in ultimele banci sau ai foarte mult tupeu obraznic.Si toate lectiile in caiet.
f)tehnologia avansata, tot felul de microfoane, bagate te miri pe unde, tii legatura cu vreun prieten, care-ti dicteaza rezolvarile. Daca e un examen important, merita, dar nu, las-o balta, sunt destul de scumpe si trebuie sa te si pricepi la ele.

Cam astea ar fi.Mai exista si ceva pixuri cu fituica inclusa, foarte smechere, dar habar n-am de unde poti face rost de ele. Tu intreaba, poate ai mai mult noroc.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei eu cpoiez f usor big grin : imi inregistrez lectia p mp3 apoi la test imi las parul deschis si im bag casca in ureche apoi play si gata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu iti arunci un creion, stilou etc. si cand te ridici tragi cu ochiu la colegul da bine trebuie sa vorbesti cu el inainte ca sa te lase...sau ii spui di-nainte ba cand iti arat un deget sau ce vrei tulove struck si el iti ridica foaia iar tu tragi cu ochiuu este simplu... dar am o intrebare tu chiiar nu stii sa copiezii sa faci o fituica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma si eu am test mine la civica si drept sa ti spun mi s e pare stupid sa invat pentru. ca o fac degeaba si oricum peste 10 ani uit tot asa ca scrie soro lectia pe telefon memoreaz-o in ciorme, tine telu in buzunar si gata, sa u ti ne caietu pe banca pune un semn la lectie si de fiecare data cand profa sta cu spatele deschide usor caietu, dar fi atenta uni colegi te pot parawinking si nu o sa fie prea bine. AI GRIJA CN TE VEDEwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la matematica imi fac o foaie A4 care e pentru "calcule" si pe spate imi scriu toate formulele si unele exemple.La celelalte imi scriu pe banca si cand vine un profesor acopar cu cotul.La mine la scoala avem uniforme, sarafan, si ne punem caietele sub sarafan si cand nu se uita profesorul ridicam sarafanul si ne uitam.Sunt o multime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pentru proful de mate cel mai destept pentru ca folosesc metoda urmatoare la lucrari mai importante:in pauza proferosul nostru vine sa ne scoata afara si eu ii spun ca trebuie sa fac o tema la ceva! cand raman singur ini pun caietul de mate in haine! cand vine ora testului fac mai intai ce stiu si dupa aia cand nu mai stiu ii zis la profesor ca trebuie sa merg la baie! in baie scot caietu de mate din haine si va cum fac la test!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este ...filmuletele de youtube sunt de ****... da eu nu inteleg ce aveti cu invatatu toti care scriu ca vor sa copieze vor sa ia note mari ( poate pe necinstit) da asta e partea a 2. Daca vrei sa fi sigur ca scrii tot la test fara sa uti copiezi frate la noi profele nicin u se uita ca sunt cuu spatele cand deschzi caietu. App tocilari frate inv cat sa inv 10 pg doamnee.( mai sunt si deastia)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei scriu pe banca cand nu inv
puteti risca eu am incercat si a dat roade
sau mai puteti sa va faceti de acasa o fituica cu forma papucului si inainte de test, teza, examen... o lipiti

| Angyclon a răspuns:

Nu scrie niciodata pe mana! Asta e cea mai nesigura metoda. E cel mai usor sa te prinda asa!

| DeNyS a răspuns:

Am cumparat si eu un handsfree de copiat de pe http://www.copiat.ro vara trecuta, pentru. bac evident :D, ghiciti cat am luat la bac? 9. 42! sunt foarte bune, se aude perfect! raportul calitate/pret este excelent! M-am descurcat perfect si o sa mai apelez cu incredere pentru examenele mai grele pentru ca mi se par foarte utile aceste sisteme de copiat. felicitari omului care le face, tine`o tot asa!

| suparatul09 a răspuns:

Depinde de profesor. Aia care nu se ridica de la catedra : scrie pe o foaie raspunsurile si lipeste-o de catedra. Sau scrie pe banci, c carti, deschide cartea ( sau caietul), bluetooth, sau inveti