| SilentRain a întrebat:

Intreb doar asa de dragul discuției.
Cam care are fi variantele sa ajungi la un salariu de 2000 lei pe lună în România?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam orice job care implica o calificare atinge relativ usor suma aia. Mai ales in mediul urban bine dezvoltat.

| Wr3nch a răspuns:

Sa lucrezi intr-un domeniu bine platit? laughing Angatii de la Kaufland si Auchan castiga 2500 sau mai mult, asa ca nu trebuie neaparat facultate pentru asta. Dar trebuie sa stii ce vrei, si gasesti locul de munca potrivit si sa ai noroc.

| SilentRain explică (pentru Wr3nch):

Eeee pisici, aia iau maxim 1400 lei in mana

| StrongHeart a răspuns:

2000 pe luna este salariul de inceput cam peste tot..totusi e strigator la cer cand ai o problema medicala si trebuie sa scoti din buzunar pentru drepturile tale iti cam dispare orice speranta in tara asta

| SilentRain explică (pentru StrongHeart):

Pe mine ma frustreaza la propriu cat încasează casa de asigurări, si cand ajungi la spitail iti vine sa iti bagi unghia in gât la câți bani esti nevoit să îi scoți din buzunarul tau, asta e hoție pe fata

| StrongHeart a răspuns (pentru SilentRain):

Problema e coruptia da-mi un pm si iti pot explica mai in detaliu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti pe site la institutul national de statistica, vei vedea ca foarte multi romani ajung la acel venit, mai ales in mediul urban, lucrator la o fabrica din domenii conexe auto iti aduc chiar mai multi bani, depinde din ce zona esti

| christine99 a răspuns:

In vanzari poti sa faci 2000 de lei net daca vinzi ceva mai scump(asigurari, utilaje etc), un inginer alimentar din provincie tot salariu asta il ia. Cum au zis si ceilalti depinde de oras, in zonele sarace e mai greu sa ajungi la salariul asta.