| barbaursului a întrebat:

La 18 ani, daca nu ai liceul terminat, ce posibilitati ai de angajare in strainatate? Se pot continua studiile in strainatate, concomitent cu prestatul la locul de munca?

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Multimea vida.

| Roby67 a răspuns:

Nici in strainatate nu fug caini cu covrigi in coada, si acolo trebuie sa ai o pregatire ca sa te poti angaja.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai te poti angaja fara studii la un restaurant chelner, la taverne. dar mai mult pe la tara ca in orase se cere ceva experienta, si sa stii limba engleza eventual limba tarii in care te duci.In domeniul turistic se gasesc locuri. Poti apela la agentiile de turism mai serioasehappy bafta!