| anonim_4396 a întrebat:

La profilul filologie in clasa a xi se scoate matematica? merci

10 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Termin acum a X-a tot la filologie si da, matematica se scoate 4ever. De asemenea si chimia, fizica. Ni se va adauga o ora de stiinte

| YunaFFX a răspuns:

Da, se scoate. Doar in clasa a IX-a si a X-a se face matematica. Sper sa te ajute.

| EvangelineLovin a răspuns:

Dap, se scoate matematica, fizica, chimia, biologia. parca atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se scoate. Faci si matematica dar mai putine ore comparativ cu romana de ex.

| Allysa0130 a răspuns:

Eu sunt la Filologie. Acum termin a-IXa si am 2 ore de mate pe saptamana.
Da nu se face aceeasi materie cu cei de la Mate. E mult mai usor`!

| alinutsa21 a răspuns (pentru Allysa0130):

Eu am terminat a XII-a, iar in clasa a XI-a nu am mai facut matematica.

| Altintop a răspuns:

Se scoate de tot matematica, fizica, chimia si biologia, in caz ca nu vrei sa te rupi complet de mate du-te la stiinte sociale, e cam acelasi lucru ca filologia numai ca vei face doar o ora de mate obligatoriu...

| mady04 a răspuns (pentru Altintop):

Da asta vreau sa fac... dar dau bac la mate?

| Altintop a răspuns (pentru mady04):

Nu nu il mai dai! La filologie pui baza pe limbi straine si te rupi de mate, iar la stiinte sociale pui baza pe geografie si istorie si faci si o ora de mate dar doar o ora, parerea mea este ca asta si vocationalele sunt cele mai usoare profiluri posibile pentru aia mai ''lenesi'', deoarece la filologie faci la franceza, engleza si latina(o limba moarta si inutila) de rupi...

La filologie din clasa a 12 -a nu faci mate si nici nu poti sa dai bacul la mate.