| RAY a întrebat:

Mi-am cumparat niste bluze din bazar
prima oara cand le-am puratat am observat un miros ciudat
le-am spalat de 3 ori dar tot ma manca, le-am bagat la 90 de grade sper ca numai ma manca, intrebarea e ce pot face?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu prea ai ce sa le faci, e materialul prost. Pe viitor nu mai cumpara din bazar, gasesti haine de calitate, din material bun la preturi mici daca stii unde sa cauti.

| suffarstar a răspuns:

La 90 de grade poate le decolorezi, probabil erau tratate cu substanțe chimice și asta a declarat o reacție adversă a corpului tău, mai bine le duceai înapoi poate îți dădeau banii înapoi. Dacă le-ai cumpărat dintr-un maazin mare (Bershka, Pull&Bear) ți le primesc și acum, dacă nu sa-u decolorat. laughing

| RAY explică (pentru suffarstar):

Da imi place hainele nu vreau sa le duc inapoi, le-am pus in apa fierbinte manual, nu sau decolorat mult, apa era neagra clar, reactia aia chimica nu poate dispare in timp?

| suffarstar a răspuns (pentru RAY):

Nu știu sigur dacă dispar după mai multe spălări, uită-te pe etichetă la materialele din care sunt făcute și vezi cum trebuie spălate și îngrijite.

| RAY explică (pentru suffarstar):

Sunt bluze addidas contrafacute desigur stiu asta, bine contrafacut e totul in Romania asa mi-a spus adiddas deutschland, doar emblena adiddas atat