| hasy a întrebat:

Puteti sa imi explicati despre ramura Film la facultate?
Ce anume se invata si ce devii cand termini facultatea?

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Pentru a deveni ceva cand termini facultatea asta, trebuie sa faci cursuri, specializari. Poti ajunge si spalator de WC-uri daca intelegi... Pori ajunge sa joci si in marile teatre, in filme mari. Aici conteaza norocul, talentul si abilitatea de a te face remarcat in momentul si locul potrivit, si mult mult curaj si o doza mare de resemnare in caz ca esuezi. In fine... Depinde acum ce specializare alegi. Poti alege regie de film, filmologie, comunicare audio-vizuala, mai era si ceva cu media. Poti ajunge de la sunetist, la regizor, jurnalist, trainic de radio, producator tv, director de imagine si chiar actor.

| mixxjim a răspuns:

Http://www.unatc.ro/
Ai sus niste patratele de culoare gri, faci click pe cel pe care scrie film si ai sa vezi ce specializari sunt pentru film, ce poti face, deci ce meserii poti avea, in partea stanga ai un meniu cu specializarile de la sectia de film. In general este tot ceea ce tine de partea tehnica a producerii unui film - regie, imagine, sunet etc.