| c1ud3lw a întrebat:

Salut, pentru cunoscatori, cum se poate avansa de la SGP soldat gradat profesionist la ofiter, ce varsta trebuie sa ai minim si care sunt pasii?

Răspuns Câştigător
| AdrianaLacan a răspuns:

Eu cred ca te referi la armata, nu la politie. maxim 26 poti sa ai cand dai pentru ofiteri. si informatiile astea le obtii de la unitatea militara la care esti sau de la centrul militar zonal happy

| c1ud3lw explică (pentru AdrianaLacan):

Si zi-mi un pic din postura de soldat ca sa dai la ofiteri ce trebuie sa faci? dai admitere la academie ceva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate avansa mergand la Academia de Politie. Acolo dai examen. Varsta minima este 18 ani si cu liceul absolvit. Citeste si aici: http://www.academiadepolitie.ro/......ificat.pdf