| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Am o dilemă. Am 15 ani și aș vrea să îmi fac o carieră în programare. Chiar dacă sunt la vârsta asta,cunosc bazele PHP,Python,Java,C++ și HTML. De curând am descoperit game tester-ul. Din punctul vostru de vedere, care carieră vi se pare mai ușoară? Cea de programator sau cea de game tester? În care din cele 2 suntg interviurile mai ușoare? La ce firmă aș putea aplica?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"game tester" - ce fain, te joci și capeți bani.

"La ce firmă aș putea aplica?"
La câte știi tu la cinșpe ani, apkică la toate firmele (dacă nu se desființează cumva până termini tu școlile)

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru sierra1):

Este legal asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru costinvlad490):

Da,dar de bani? Eu fac asta pentru că îmi place nu pentru bani. Însă, un mic venit acolo, nu strică. Din windows înţeleg că câştigi ceva însă din gt dacă nu ai o firmă?

| sierra1 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Ce?

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru sierra1):

Adică,la ce firmă mai concret pot aplica fără să îmi respingă cv ul?

| sierra1 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Repet:
La câte știi tu la cinșpe ani, aplică la toate firmele (dacă nu se desființează cumva până termini tu școlile)

Răspuns utilizator avertizat