| Petroianu_Mihai_1991 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa studiez limba spaniola si sa incerc sa prind un job de customer support la amazon. Am auzit ca se plateste destul de bine. Acum, eu as vrea pareri de la cei care stiu mai multe despre acest job, care muncesc in domeniu sau care au cunostinte care muncesc. Deasemenea alte joburi cu limba spaniola? Gen call center poate. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Gsesti astfel de job-uri in special in Bucuresti si se plateste mai bine decat pe limba romana dar nu te astepta sa te imbogatesti. Mai bine inveti limba italiana pentru ca e mai cautata. dar ca sa excelezi si sa ajungi la un salariu bun trebuie sa stii limba la perfectie, ceea ce nu e usor. Nu se invata peste noapte.

| Petroianu_Mihai_1991 explică (pentru Bondarel99):

Italiana nu prea ma incanta si in plus. Am un prieten ce cunoaste pe cineva care munceste de acasa pentru amazon Spania, in customer support. Castiga in jur de 7000 de lei pe luna. Si e pe bune treaba.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Petroianu_Mihai_1991):

Nu stiu care e treaba la Amazon, nu ma bag. Eu ma refeream la companiile din Romania.

| Petroianu_Mihai_1991 explică (pentru Bondarel99):

Ok. Mersi mult.