| undercover01 a întrebat:

pentru cei care au dat BAC-ul.cu cat timp inainte de examen v-ati apucat de invatat?

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

M-am apucat serios din clasa a 11-a. Până atunci trăgeam de timp, nu mă stresam aşa mult. În clasa a 12-a toţi profii te lasă în pace,nu-ţi dau aşa multe teste şi o lasă mai uşor cu ascultatul şi chestii de genul. Te omoară profii de mate, română şi la ce mai dai bacul, profii de biologie, chimie, informatică şi fizică. Dacă majoritatea dau la biologie, să zicem, atunci faci biologie mai...intens. Dacă eşti la uman, te omoară ăia de istorie şi geografie.

| kiv1990 a răspuns:

Cu cit mai repede iti vei ridica fundul de la computer cu atit mai bine,
p/t bac se invata zi cu zi, se fac esee, ex la mate, fizica si asa mai departe
dar cel mai bine sa-ti i-ai niste teste si sa le rezolvi

| undercover01 explică (pentru kiv1990):

" sa-ti i-ai niste teste" din cate vad, se pare ca tu nu prea ti-ai ridicat fundul de la computer

| kiv1990 a răspuns (pentru undercover01):

Eu am facut liceu cu profil uman(tipic doar pentru R.M, aici aveam mai putine ore de mate, fizica, chimie si info).
la toate 4 examene de bac am luat 10. nu m-am rupt invatind la liceu am avut media de 8, 72 (cred ca si aceasta din cauza ca matusa era directoare)
in schimb am facut rost de niste carti cu teste si dupa ce rezolvam un test il aratam profesoarei, ea verifica si imi spunea cum sa fac corect
dupa parerea mea e super eu la mai multe obiecte am reusit astfel
-la soferie: fara nici o greseala(am raspuns la 20 de intrebari din 700)
-la bac: am luat 4 note de 10(din 4 examene)
-la universitate: 10 la filosofie, 10 la drept, 10 la algebra superioara si 10 la economie.
dar cea mai buna varianta ramane munca zi de zi, de altfel pierzi f. mult

| LittleBugsBunny a răspuns:

happy cu mult timp in urma sa zicem cateva luni de fapt inca dinaintea vacantei de iarna ca profii sar pe tine bac bac bac doar asta stiu o sa vezi

| ÎngerCretin a răspuns:

Eu nu am dat bacul, dar fratele meu da. Cam jumătate de an s-a dus la pregătiri. de câteva ori pe săptămâna. A luat 9.50 la română parcă, la geografie 9.20 şi la istorie 8 şi ceva. Parcă aşa a luat.