| AlexMarian17 a întrebat:

Am 2 boboci de rata leseasca de o zi si sunt foarte plapanzi si palizi.Nu stiu de ce dar nu isi pot tine bine capul.De la ce poate fi si ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bunica mea le dadea un pic de ulei comestibil, cat o boaba de mazare, pe cioc cu lingurita. In majoritatea cazurilor avea efect.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sigur le-a dat un masaj pisica din intrebarea precedenta.
aparte de gluma, Alex cred ca ar trebui sa te consulti cu cineva care se ocupa de cresterea acestor pasari si in plus ai putea intreba un bun veterinar.

| untu a răspuns:

Posibil lipsa de calciu! Bobocii ar trebui sa mai stea in interiorul mamei inca o zi pentru a se intari totul si apoi a doua zi ii dai jos si sa dai sa manance impreuna cu mama lor! Deci te sfatuiesc sa le duci la medicul veterinar sa le consulte si sa le trateze imediat!