| vandarelgorea a întrebat:

Am la centrala un termostat Division Gas 816RF. Ledul verde de pe receptor functioneaza intermitent. Am resetat, am scos din priza, dar nici o modificare. In manual nu este descrisa aceasta comportare, si nici nu stiu cui sa ma adresez. Ma poate indruma cineva? Multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil ca bateriile din termostat sa fie slabite.
Incearca sa le inlocuiesti cu baterii noi (alcaline sau Duracell).

| darrio2007 a răspuns:

Ce ai scos din priza, cenrala? Aia nu are treaba. Poate bateriile termostatului sunt pe ducă. Asta dacă nu are el vreun defect.

Răspuns utilizator avertizat
| vandarelgorea explică:

Ansamblu termostat este format dintr-un termometru portabil cu transmitere date wireless si receptorul, amplasat langa centrala, care preia date de la termostatul fara fir/wirwless si comanda centrala. Receptorul este alimentat la 220V din centrala.