| alexandrubt13 a întrebat:

Am o casa cu etaj proiect vechi doresc sa extind cu o camera baie un hol o debara si casa scarilor si la parter sa mut 2 pereti si sa modific niste intrari in camere sa fie separat si o intrare in beci si bineinteles acoperisul in totalitate cat ar costa un proiect de modificare casa cu etaj dar nu prea mare nu este o casa intinsa la sol are 8, 80m x12 m deci laturile doresc un rasp cu aproximatie

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adu un tractor pune casa jos si fci alta asa cum doresti tu.De regula cand faci modificari si carpeli ajungi intr-un final sa te coste mai mult decat daca faceai noua.

| florinuu a răspuns:

Asa am patit si eu. M-am chinuit singur, am intrebat in stanga, in dreapta si pana la urma am ajuns sa lucrez cu cineva de la o firma, www.proiectarges.ro care mi-a facut un proiect, mi-a facut totalurile necesare. Ideea este ca nu stiam daca intervenind asupra casei ii voi strica structura de rezistenta. Pana la urma am rezolvat cu ei.