| Costi1588 a întrebat:

Am o combică fricorifică Actic K346B+ pornește și se oprește imideat și tot așa nu răcește deloc, ce ar putea fi? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Termostat defect.

| darrio2007 a răspuns:

E terminată. Mai bine cumperi alta decat sa o repari.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Motorul s-a ars trebuie schimbat, combină frigorifică nu combică.

| relian a răspuns:

Daca porneste si imediat se opreste, cum vrei sa raceasca? Trebuie sa verifice cineva care se pricepe, ar fi cateva cauze, dar trebuie sa fii la fata locului.Tu spui ca porneste, dar c e anume porneste, nu stii. Combinele alea banui ca nu au ventilatie la interior,, doar compresor si ventilator sub ea, banui ca aia auzi tu ca porneste, dar poate fi doar ventilatorul, ori doar compresorul, caz in care ventilator nu ar functiona, imediat se si opreste pentru ca creste preiunea.
Mai e termostatu si ce o mai avea, depinde cit de simpla sau complicata este.
Un meserias vine, se uita, apoi spune arunc-o, ori daca e ceva mai mic tio repara.
Dar trebuie sa te uiti si la cost, cant ia un meserias pentru diagnosticare, cit costa masina aia toata, asa stii ce sa faci.

Zice unu pe aici ca se numeste combina, combina este aia care treiera cerelae, asa zii laughing asta ce ai tu se numeste aparat de racit, ori congelat, ca si in cazul frigiderelor, nu exista apara frigider, aia este un brand care face aparate de racire, asa se numesc, racitoare nu combine nu porumb, peste prajit laughing

| gabicoo a răspuns:

Cheamă un specialist.
Cam tot ce produce Arctic este de proastă calitate. Piese turcești - ansamblate noaptea pe întuneric cu lumina stinsă.

| Dragobeta a răspuns:

E caz de specialist.