| anonim_4396 a întrebat:

Am un miros ciudat în cameră. Grețos și insuportabil! Nu știu de unde vine. Cred ca din parchet. Probabil dedesubt sunt șobolani, sau ce naiba?!

Ma simt rău fizic de la acest miros, nici creierul nu suporta mirosuri insuportabile.
CE SA FAC?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posibil mucegai sau igrasie, de la parchet nu prea are cum sa vina, doar de la tavan in caz ca se infiltreaza apa prinde miros naspa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă parchetul a fost o dată inundat, sub el a rămas umezeală care a făcut mucegai, lemn putred la baza parchetului. Mucegai fin pe perete.
Exemplu. Am fost într-o fabrică veche de pe vremea comunismului. Se mai zugrăviseră unele camere dar un hol mare a scărilor, necirculat, nu. Intrai în hol, puțea a cavou, de la mucegaiul de pe pereți de 30 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai da. Și maica-mea îmi spune că - s prea rafinat happy și nu suport niciun miros. happy

Te termina psihic mirosurile astea... Pur și simplu sunt insuportabile! °

Sper sa scap de mirosul asta. Plec câteva luni din țară happy să subînțeleagă maica-mea ca chiar nu suport mirosul ala. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crezi ca ești prea sinistru?

| Elinelaaaa a răspuns:

Poti sa faci o curatenie generala happy
o aerisire complete, usor usor poate mai schimba parfumul camerei

| Cupcakecat666 a răspuns:

Daca stai in chirie la casa sau la bloc cheamă proprietarul. Însă dacă stai la casa/apartamentul tău, cheamă un meseriaș sa vezi ce se afla sub parchet. Însă la bloc te asigur ca șobolanii nu întra sub parchet e prea mic spațiu si astfel parchetul ar sta ridicat în sus

| anonim_4396 explică (pentru Cupcakecat666):

Mersi! Am bugetul mic, însa ma apuc sa renovez. Altfel cad naibii în depresie... Nu mai suport mirosul asta! Parca vinde din iad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*vine din iad... happy