| mixxjim a întrebat:

Are cineva saltea Dormeo? Este asa de buna cum este laudata pe la tv, isi merita banii?

Răspuns Câştigător
| Smekerutzul a răspuns:

E la fel de puna ca una obisnuita dar e mai scumpa dormeo

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E kaka-maka. Am incercat o gramada de saltele, pe vreo 4 continente, si singura care e cu adevarat un "cocon" pufos, si de spate sanatos, este salteaua SoBed de la Sofitel.
http://na.soboutique.com/......egory.aspx
A costat ceva, dar merita toti banii... oricum e mai ieftin decat o operatie la coloana;)

| mixxjim explică (pentru anonim_4396):

Pfiuuuuuuuu, mersi mult de pont dar pretul e valeu-valeu laughing e drept ca-i mai ieftin ca o operatie la coloana, dar si sa fie nevoie de un credit sa cumperi o saltea parca e prea mult laughing mai astept un pic sa fac primul meleon de ioroi si atunci mi-oi luawinking laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mixxjim):

Ia-ti atunci o saltea ortopedica pe spuma poliuretanica, cu memorie, sau, si mai ieftin, o pilota de-aia cool din baghete de bambus impletite. O sa dormi, daca nu mai bine, macar mai sanatos.
PS. eu inainte dormeam pe jos, ca am incalzire prin pardoseala. Si acum mai dorm, mai ales ca mi-au descoperit pruncii salteaua de 1500 de coco, si eu nu mai am loc in pat de ei rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o saltea Morfeus - foarte buna

| supermamici a răspuns:

Parerea mea este ca in ceea ce priveste saltele Dormeo, mai mult numele este de ele. Cu siguranta vei trece de la Saltelele Dormeo (cu prea multa reclama la TV, stiti voi de ce) la o saltea cu memorie BioGreen. Diferenta este imensa, Biogreen e mai confortabila si veti dormi mult mai bine pe ea. casazen.ro/oferta-saltea-sleepline-biogreen-memory-cu-ioni-de-argint-7-zone-de-confort-anatomica-ortopedica/

| supermamici a răspuns:

Da, saltele dormeo in general sunt bune, dar sunt saltele si saltele. Aceasta o recomand: https://casazen.ro/......justabila/

| kitten15 a răspuns:

Eu zic ca merita. Inainte aveam dureri de spate si de ceafa. Dupa ce am dormit pe salteaua dormeo au disparut. Numai am probleme. Am cumparat si perne tot de la ei si sunt super.

| annmarie a răspuns:

Mie una nu prea imi place salteaua Dormeo. E foarte incomfortabila si nu-si merita banii ( asta e parerea mea ).

| cojy a răspuns:

Nu stiu daca vorbim de aceeasi marca dar de cand mi-am luat Dormeo, in sfarsit ma trezesc odihnit si plin de energie. Si, oameni buni, sexul e demential... Pacat ca romanii inca nu au invatat sa aprecieze calitatea sad

| Rotariu_Andrei_1998 a răspuns:

Si maicamea a tinut neaparat sasi cumpere si ea dar eu consider ca chiar nu merita deoarece e aproape la fel ca cea obisnuita si NU chiar nu isi merita banii!

| Minzatu_Mihaela_1998 a răspuns:

Eu zic ca nu este buna dupa mintea mea!

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns (pentru Minzatu_Mihaela_1998):

Inseamna ca nu ai avut niciodata

| DanH a răspuns:

Mai bine cauta un producator autohton si nu platii recalama exagerata tv. Cel mai bine mergi prin magazine si testezi saltele. Stai 10-15 minute pe o saltea aseaza-te in pozitile in care dormi, pe spate, pe lateral etc. Magazinele serioase nu comenteaza la astfel de lucruri.

| DanH a răspuns:

Le-ai vazut ambalate? Eu sincer nu am incredere la halul in care le ambaleaza. Am vazut memory 12+2 dormeo, rulata in amabalajul lor Cred ca are maxim 4 cm. Ma intreb ce fel materiale folosesc de le "srang" asa tare. Personal am optat pentru o saltea de la un producator autohton, Somproduct.
http://www.ramedepat.ro/......osime.html

| Prichi a răspuns:

Am luat saltele Dormeo si pentru mine in ambele dormitoare si pentru mama (am luat Memory 2+12 ca e mai moale) si pentru nepotul meu de 13 ani si pentru 2 verisoare. Tuturor le-am recomandat Dormeo Orthopedic ca mi se pare cea mai buna, ideala pentru cei care stau mult pe scaun la birou sau in masina. Eu sunt foarteeee multumita de saltelele Dormeo si nici macar nu mi se par scumpe.