| NicuDinPiataMare233 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o pata de umezeala pe perete care se continua si pe tavan. Sunt la etajul 3. Ce poate fi? Am fost si la vecinul de deasupra si el spune ca nu s-a inundat.

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Te-a mintit frumos, daca l-ai crezut...

| darrio2007 a răspuns:

Poate fi sifonul de pardoseala fisurat. Si e normal sa iti spuna ca nu s-a inundat. Apa vine in jos la tine datorita gravitatiei.

| NicuDinPiataMare233 explică (pentru darrio2007):

In bloc nu are nimeni sifon de pardoseala.

| darrio2007 a răspuns (pentru NicuDinPiataMare233):

Si apa din baie cum se scurge? O luati cu farasul si o aruncati in toaleta?

| sierra1 a răspuns:

"vecinul de deasupra si el spune ca nu s-a inundat"

minte ca un măgar ordinar

| NicuDinPiataMare233 explică (pentru sierra1):

Probabil

| sierra1 a răspuns (pentru NicuDinPiataMare233):

Mai mult ca sigur

-- Sărbători frumoase --

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, ce perete sa inundat? Unde, in baie? In bucatarie?

| mihai69 a răspuns:

Ai uitat să spui despre ce perete vorbim aici. E cumva vecin cu o baie / WC? sau exterior?
În primul caz, poate fi o infiltrație de sub cada lui de baie. Nu e vizibilă din baia lui doar dacă i se desface masca din jurul căzii de baie (sau dacă are un capac de vizitare).
În al doilea caz, poate fi o infiltrație de la apa meteorică.

| Lioana a răspuns:

Ori a mintit vecinul ori e crapata o teava undeva in perete.

| NicuDinPiataMare233 explică (pentru Lioana):

Sigur a mintit vecinul, ca tevi prin peretele ala nu sunt

| NicuDinPiataMare233 explică:

Pai asta e. Nu se scurge. Ne ajunge noua in casa. Dar el spune ca nu s-a inundat

| darrio2007 a răspuns (pentru NicuDinPiataMare233):

Adica nu aveti instalatie de scurgere la baie? Ce bloc aveti? NATO?