| iuliana777mn a întrebat:

Buna!
Am boilerul de 1 an de zile si acum dau la maxim si nu se incalzeste apa, insa el nu prezinta niciun scurt pentru ca arata ca primeste energie, stiti daca as putea sa i fac ceva?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca i s-a dus rezistenta.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fiind in garantie, cel mai bine e sa anunti vanzatorul.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa doar 1 an, boilerul se afla inca in garantie (2 ani minim), pe baza bonului de casa.
1. Citeste atent cartea de utilizare primita, in special defectele comune.
2. Daca nu reusesti nici dupa aceea sa-l pornesti, contacteaza service-ul care l-a instalat (eventual firma vanzatoare).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa chemi pe cineva care se pricepe sa îl repare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie chemata firma care ti la instalat, sa vina sa il repare.

| mihai69 a răspuns:

Să-i schimbi rezistența.

| octav005 a răspuns:

TE uiti la contoar si vezi daca inregistreaza, cand incalzeste apa. consuma curent mare.