| crisss27 a întrebat:

Am mansardat casa si sunt la faza cu aplicatul vopselei dar nu stiu ce vopsea de interior este cea mai recomandata. Ce vreau eu de la vopsea este ca ea sa lase peretii sa respire, adica cad intrii in camera sa nu simiti un aer inchis sufocant si sa sa nu se vada culoarea stearsa pe perete. Ce tipuri de vopsea recomandati si daca s epoate si ce marca? Mai mentionez ca vreau un perete cu o culoare vie si care sa respire( am auzit ca unele vopsele sunt ca o folie de plastic pusa pe perete si aerul se simte inchis in camera).

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vopseaua nu are rol in aerisirea camerelor. Iar respiratia peretilor e o tampenie de marketing. Un perete nu are nici voie, nici nevoie sa respire, pentru "respiratie" exista ferestre si sisteme de ventilatie.

| untu a răspuns:

Incearca vopsea lavabila SAVANA de culoare alba sau crem sau bleu!

Răspuns utilizator avertizat