| Gabriella22 a întrebat:

Bună, am o problemă cu mașina de spălat, am căutat ceva pe internet dar nu cred ca poate fi, am o mașină de spălat Aliomatic iar de un timp are perioade când scârțâie ceva înăuntru iar alteori mi se aprind toate becurile deodată și se aude ca și cum ar elimina apa sau ceva de genul și nu învârte. După ce apăs butonul de start își reia treaba, de stors stoarce, nu face așa mereu doar are perioade, oare ce poate fi? Vi s-a întâmplat așa ceva?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Scârțâitul este de la axul cuvei, este pe ducă. Problema cu becurile și faptul că se oprește programul este una electrică, de la panoul de control.

| Gabriella22 explică (pentru adryang78):

Am tot urmarit zilele astea sa vad daca tot asa imi face, nu mi s-a mai oprit iar dar scârțâitul ala o inceput sa-l faca mai des si il face exact dupa ce termina programul de stoarcere sau cand elimina apa?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama un depanator de masini de spalat, sa-i faca o verificare /revizie!