| OrosAuroraViorica a întrebat:

Bună, am schimbat termostatul centralei și am parcurs toate etapele, la verificare arată că este corelat ok, dacă cresc temperatura pornește, problema este că termostatul nu afișează temperatura reală, ci mult mai mare. Ce trebuie sa fac, am un alt termometru care indică 20 grade și este real și pe afișajul termostatului apare 23 grade. Oare pot remedia problema? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

N-ai ce-i face, dacă e cum spui, e prost calibrat. Ori ții minte diferența de grade la setare ori iei altul

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Lasa-l o ora si verifica-l dupa, au inertie termica destul de mare

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu este cumva 2.3?

| OrosAuroraViorica explică (pentru darrio2007):

Salus RT31ORF

| regis a răspuns (pentru OrosAuroraViorica):

Termostatul tau are functie de calibrare a temperaturii. Citeste instructiunile de utilizare si calibreaza-l cu 3 grade mai jos.

| OrosAuroraViorica explică (pentru regis):

Mulțumesc.