| RoxanaElena198 a întrebat:

Am si eu o mare problema! M-am mutat acum o saptamana la casa (pana acum stateam la bloc) si am un motan de aproximativ un an si o luna. Nu este castrat, chiar voiam sa il castrez. De cand l-am adus aici, la casa, il tineam înăuntru pentru a se acomoda putin. Ieri, i-am lasat usa de la intrare deschisa, a mers incet, incet, pana la urma a iesit afara, pentru prima data. Nu a durat foarte mult, cand, dintr-o data, cred ca a simtit miros de pisica. A inceput sa fuga, l-am prins, dar nu am reusit sa il duc in casa pentru ca era foooarte agitat, urla, zgaria. Pana la urma... a fugit.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca se va intoarce acasa mai iesi si strigal din cand in cand ca daca e prin apropiere sa se indrume dupa vocea ta.Cautal prin apropiere trebuie sa fie nu cred ca sa aventurat foarte departe avand in vedere ca inca nu se acomodase

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Castrarea o poti face abia cand acesta împlineste cel putin un an.Acesta cu siguranta se va întoarce la tine, chiar daca este agitat.Asta e modul pisicilor de a-si umple viata cu activitate si plecari de acasa.Te vei obisnui cu acesta, iar daca nu se va întoarce, iti poti lua unul mai mare si mai putin activ.

| mimi a răspuns:

Trebuie sa il cauti. Sa intrebi oamenii. Sa il strigi cand mergi ca poate sa te auda. El nu este obisnuit cu conditiile de afara. Trebuie sa il gasesti. Incearca sa pui anunturi.