| Georgiiannaaaaaaaaaa a întrebat:

Banuiesc ca majoritatea ne-am confruntat cu petele de mucegai (ughh). Problema este ca de data aceasta au aparut pe usile din toata casa, iar problema mai mare ar fi ca usile sunt invelite in autocolant. Am incercat sa indepartez petele cu detergent de vase dar deja autocolantul incepe sa se zgarie desi am folosit un burete de vase (partea moale). Am auzit ca mucegaiul dispare si cu clor dar nu as vrea sa patez autocolantul mai mult decat este deja. Aveti vreo idee despre cum as putea indeparta petele de mucegai?
Multumesc frumoss :*

9 răspunsuri:
| Rotazi a răspuns:

Aoleu!
Prima data indepartezi susrsa mucegaiului.
Ce este in casa ta de a ajuns sa fie mucegai si pe usi? E umezeala ca intr-un nor. Pana nu usuci toata casa, pana nu indepartezi sursa mucegaiului, nu poti face nimic. Va reapare mereu. In plus tu si toti care locuiti acolo, va imbolnaviti de plamani. Clorul decoloreaza, dar nu il inlatura.

| Georgiiannaaaaaaaaaa explică (pentru Rotazi):

Nunununu laughing) petele aceleau au aparut din pura mea prostie laughing) nu este umezeala..doar ca neavand un uscator de rufe am pus 2 tricouri pe usi si...bam!

| Rotazi a răspuns (pentru Georgiiannaaaaaaaaaa):

Ia reciteste postarea ta! Spui asa: "Banuiesc ca majoritatea ne-am confruntat cu petele de mucegai (ughh). Problema este ca de data aceasta au aparut pe usile din toata casa," (am facut si print screen, in ideea ca vei edita. Revezi aici: https://imgur.com/a/HtTeBNf ). Deci, petele tale sunt (asa afirmi) de la mucegai.
Nu ai uscator, dar poti sa intinzi doua funii. Cum sa pui rufele pe usi? Nu ai invatat la fizica ceva cu circulatia aerului, cu evaporarea?

| Georgiiannaaaaaaaaaa explică (pentru Rotazi):

Aoleu! cred ca era mult mai usor sa raspunzi doar cu "Nu ai uscator, intinzi doua funii". Te luam mai in serios! O zi frumoasa!

| Rotazi a răspuns (pentru Georgiiannaaaaaaaaaa):

A, adica tu esti din aia care a trecut "serios" prin scoala platind orice nota. Ca doar fizica nu-ti trebuie in viata. Daca stiai ce e aia ventilatie sau evaporare, ma luai in serios. Cum nu stii, nici nu-ti dai seama ca trebuie sa ma iei in serios.

| Georgiiannaaaaaaaaaa explică (pentru Rotazi):

Da dragul/draga mea! sunt exact una din aia care am trecut foarte "serios" prin scoala platit absolut fiecare nota in parte! la un moment dat ajusesem sa platesc profesorii sa imi puna un 4 ca prea atrageam atentia!

Serios vorbind, ai fi putut raspunde normal sa intrebarea mea sauuu daca te simteai atat de deranjat de faptul ca nu stiu prea multe despre circulatia aerului, puteai evita intrebarea! O zi buna!

| Rotazi a răspuns (pentru Georgiiannaaaaaaaaaa):

Adica esti ceea ce presa spune "analfabet functional"? Nici macar atat. Pentru ca oricat ai fi tocit, tot retineai ceva si nu faceai prostiile pentru care ai ajuns sa pui intrebarea. Vezi ca lauda de sine, nu miroase a bine. Daca nu cumva cereai sa-ti puna 4 ca aveai prea multi de 2 laughing Si eu pot spune ca am fost si sunt... ca tot nu se poate verifica. Faptele, draga, faptele sunt cea mai buna dovada. A orice.

| Levington a răspuns:

Incearca cu Savo! 10 stele! Face minuni!

| Georgiiannaaaaaaaaaa explică (pentru Levington):

As incerca dar mi-e frica sa nu pateze sau sa nu strice autocolantul mai rau decat am facut-o eu deja. :*