| ShREKT a întrebat:

Se zvoneste ca la mine in oras DIICOTul a facut perchezitii la un opm acasa si a gasit 50 de plante de canabis si ca a primit inchisoare pe viata. Poate fi posibil sa primeasca inchisoare pe viata din cauza ca detinea asa multe plante?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Zvonul nu este adevarat, nu este posibil sa primeasca inchisoare pe viata pentru aceasta fapta, va primi o amenda penala sau cca 1 an cu suspendare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, doar este un drog interzis de lege si cand esti producator sau vanzator primesti pedepse mai mari decat unul care a cumparat doar 1 punguta sa o foloseasca el.

Dar pedeapsa depinde de la tara la tara.

Sunt tari, precum Indonezia, unde producerea, vanzarea si detinerea drogurilor spre consum sau vanzarea lor duce la pedeapsa cu moartea.

http://www.infocrestin.com/......-de-viata/

https://www.antena3.ro/......91987.html

http://www.mediafax.ro/......i-10516588

http://www.hotnews.ro/......cantau.htm

| relian a răspuns:

Pai daca se zvoneste, inseamna ca este un zvon, deci o fi ceva dar zvonu este ceva exagerat, iar pentru asa ceva nu-ti da nimeni in RO inchisoare pe viata. Poate daca era in china il luau aia sil duceau pe stadion sil executau public laughing Nu ai voie sa detii nici o singura planta nu ca avea ala multe plante.In Ro este ilegal sa cultivi sa vinzi si sa consumi droguri.Ce esti curios sa folosesti si tu papadie?laughing

| minrest a răspuns:

La voi a fost ala care a fost prins pentru ca consuma prea mult curent? Omul avea toata aparatura necesara pentru 50 de plante, avea un consum de curent urias si i s-a facut control acasa. Mai dureaza procesul, dar cred ca va lua 10 ani, pentru ca vroia sa faca trafic pe scara mare. Poate pe viata sa fi cerut procurorii.

| ShREKT explică (pentru minrest):

Nu, nu l-ai noi

| Annamaria21 a răspuns:

La noi in tara nu exista "închisoare pe viața ", deci sigur este un mit faptul ca a primit închisoare pe viața, asta daca nu avea naționalitate in alta tara si l au preluat tara in care se născuse