| IndieBird a întrebat:

Am o problema: azi dimineata am gasit pe peretele (scuzati cacofonia) din spatele monitorului doua insecte. Aratau ca niste viermisori, foarte, foarte mici, maro, parosi si oarecum ovali ( mai rotunzi la cap, mai ingusti spre spate). Cand i-am omorat a iesit un lichid galben din ei. Aveti vre'o idee ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| Chio9 a răspuns:

Primadata mistou apoi raspunsu la intrebare.

pe peretele, asta ziceai tu ca e cacofonie, cacofonie sunt cu ca, exemple ar fi

Biserica Catolica
-Ion Luca Caragiale
-Tactica cavalerească
-epoca capitalista
-banca comerciala
-monica columbeanu
-muzica corala

Ceea ce ai scrius tu, sunt pepenofii.
Astea le-a inventat Pepe.

Bun si acum explicatia la intrebare.

Ceea ce ai gasit tu sunt viermi de fructe.
Poate ai tinut vreun mar o para sau ceva fruct pe masa respectiva si ei s-au ''ascuns'' in spatele monitorului deoarece acolo e caldura.
Au nevoie de caldura pentru a se dezvolta si a evolua.

Fie sunt ceva pui lasati aoclo de catre un fluture sau o molie.

| Chio9 a răspuns (pentru Chio9):

Prima data*

Sti ce erau de fapt acele chesti?!

Erau omizii. Pui de omida.

Asteau au intrat pe geam cand ai lasat geamu deschis.
De pe pomi sau de la fructe.

| RândunelPisică a răspuns:

Ce culoare aveau? si lichidul galben e sangele! sau ce au ei intre organe... cred ca stiu. la cum ai descris tu sunt viermusi ii depune musca prin c*ur ea s-a hranit cu ceva(musca) si cat a mancat a fost suficient ca sa faca viermusii ei sunt buni la pescuit mustele pot depunde foooarte multe oua deci mai cauta prin casaei pot sa manance si un pui de vrabie. daca mai ai intrebari da-mi prin mesaj... fundita? puppy dog eyes :3o

| IndieBird explică (pentru RândunelPisică):

Am scris deja ca erau maro. Si nu, nu sunt viermusi. Erau muuuuult mai mici...

| HiTTL3R a răspuns:

Ai virusat calculator, cheama un expet sa te ajute la dezinsectie