| Mituca a întrebat:

Casa mea e plina de clandestini. Am vazut un gandac pentru prima data si a fost urmat de 3 paianjeni. Stiu ca paianjenii sunt semn bun dar in ultimele luni nu mai vazusem nimic. Am realizat ca trebuie sa fac o curatenie generala si sa pun pesticide pentru gandaci. Intrebarea mea este: cum fac sa curat eficient in spatele mobilei fara sa o mut metri intregi si sa imi fac casa camp de razboi pentru mai multe zile si cum fac sa omor ouale de gandaci (am auzit de acele fiole care le aplici odata pe luna dupa ce le diluezi in apa si le voi folosi).

1 răspuns:
| Shooterman a răspuns:

Sunt la farmaciea veterinara niste fiole minune.nu sunt acasa momentan dar cand ajung iti spun si cum se numesc pentru ca nu le-am retinut numele. O fiola se pune in 500 ml apa si se pulverizeaza prin colturile camerei, prin debarale, in gurile de aerisire etc. Nu are nici un miros.se poate da la orice ora pentru ca nu e toxica pentru om. n-am mai vazut gandac de sau alte insecte de 3 saptamani de cand am dat cu ea. 9 lei a costat.