| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna tuturor as dor sa aflu cum arata o radacina de de vie la maturitate si cat se lungeste sub pamant ce lungime poate sa atinga si ce forma aree ea la maturitate.

? Intreb deoarece lucram la fosa septica si a necesitat sa sapam de la casa pana la bazinul fosei septice si un vecin a sapat i, 70 cm si a dat peste oradacina groasa care nu stiu sigur de la ce e? In spatele casei dincolo de santul de unde se afla bazinul cu fosa septica pe o lungime 4 m se afla vita de. Poate ajunge sa treaca dincoace de sant o radacina de vie sa ajunga pana langa casa deoarece am pusa multa vie si fiecare cu radacina ei...

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Crezi ca a masurat cineva, vreodata? Daca e batrana via, ajunge si la 10 m radacina-lungime.

| marian7474 a răspuns:

Vita de vie creste in pamint cit creste la suprafata si 5 m