| silicaru a întrebat:

Am gasit un buletin de avertizare din martie 2014 de la o directie agricola ca este bine sa strpesti pomii cu,,. ZEAMA BORDELEZĂ TIP „MIF"– 0, 5% + DECIS 2, 5 EC – 0, 025% ", am mers la magazin sa cumpar produsele iar vanzatorul mi-a spus ca, combinatia nu este buna ca se anihileza intre ele si nu mai au efectul scontat.Pe cine sa cred specialistul agricol sau vanzatorul.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Buletinul directiei agricole,bineinteles. Vanzatorii magazinelor sunt mereu interesati sa vanda produsele scumpe si te sfatuiesc in acest sens. Zeama bordeleza combate fungi pe cand decisul se adreseaza daunatorilor ca viermi, paduchi, afide, gandaci, etc.