| LG280 a întrebat:

Am si eu o dilema, si anume cum se calculeaza corect pretul unui goblen? Eu stiu ca depinde de ce dimensiuni are si de cate culori s-au folosit, insa nu stiu calculul exact. Va rog sa ma ajutati! Ms

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Ba, are importanta numarul de culori. Gindeste-te numai de cate ori schimbi ata in ac. Una e sa cosi cu o culoare si alta cu 30.

1 răspuns:
| Adrian277 a răspuns:

Pai numarul de culori nu are importanta din cate stiu eu.Se inmulteste lungimea cu latimea si cu 2, 5 (pretul pe un cm patrat).Ex L=32 si l=22.5cm, pretul va fi 32 x 22.5 x 2, 5=pret in lei

| Peridava a răspuns (pentru Adrian277):

Ba, are importanta numarul de culori. Gindeste-te numai de cate ori schimbi ata in ac. Una e sa cosi cu o culoare si alta cu 30.