| Anaanemary a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am boboci de gasca si rata si nu stiu ce mâncare trebuie sa le dau in prima zi după ce au iesit din ou.Si daca am o rata de carne si ratoi lesesc, pot pune ouăle la clocitoare? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| mariaa100 a răspuns:

Tărâțe de grau sau malai amestecate cu putina apa sau mancare din aceea speciala si pentru puii de gaina.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Rata lesasca nu este de fapt rata, si o specie inrudita pe departe cu rata. Totusi, se pot scoate hibrizi, care se tin pentru carne, adica la greutatea optima se taie. Poti sa pui in malai branza dulce sau ou.

| Anaanemary explică (pentru minrest):

Multumesc frumos.

| Anaanemary explică (pentru minrest):

Multumesc.

| Anaanemary explică:

Multumesc frumos, dar la gaste la fel trebuie mâncarea?

| mariaa100 a răspuns (pentru Anaanemary):

Da, merge si la gaşte.