| TanaseCarmenTatiana a întrebat:

Bună ziua! Cum pot porni gazele dacă sunt oprite de la contor deși valva este deschisa?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca cei de la gaze au inchis gazul de la cotor, atunci probabil ai ramas restant cu plata facturilor.
NU deschide tu gazul, fiindca este CAZ PENAL (furt de gaze) si te poti alege cu ani de puscarie!

| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca e deschisa? De curiozitate, cum o deschizi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu umbla tu, cheama i pe cei de la distrigaz sa verifice ei.

| mihai69 a răspuns:

Sună la firma a care ești abonat și cete asistență.

| Simpatic a răspuns:

Care este motivul pentru care gazele sunt oprite? au fost sistate de compania de gaze sau de ce anume?
nu te apuca sa faci tu ceva la contor!