| Bogdandfqj a întrebat:

Bună ziua. Locuiesc într-un bloc cu 4 etaje la etajul 4. Deasupra e pod și acoperiș din țiglă. Pe timpul iernii e foarte frig în apartament. Apartamentul având 3 laturi în exterior și o latură comună cu casă scării și uscătoria. Sub mine nu sta nimeni. Practic e foarte frig. Pe planșeul de beton din pod e un strat de vreo 40 cm de zgură. Acoperișul mai face figuri și mai ajung unele picături de apă pe plaseu. Ce măsuri aș putea lua pentru a izola cât mai eficient întreg apartamentul? Vă mulțumesc frumos pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai rezolvat nici acum? Ti s-a mai raspuns.

| Bogdandfqj explică (pentru darrio2007):

Tavanul nu l pot izola cu vata minerala că în pod mai picură, exterior urmeaza să izolez dar nu știu cât mă ajută ținând cont că doar eu izolez din bloc.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Cred ca cei de la Sibiu pricep mai greu.hee hee Majoritatea intrebarilor lui sunt repetate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Intrebarile repetate se numesc spam si poti sa ramai fara cont!