| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva cat costa un metru patrat de tigla metalica? E cineva care a invelit cu asa ceva? Care ar fi cel mai ieftin pret? Banuiesc ca pretul difera dar as vrea un pret la aproximatie, cam cat ar costa un metru de tigla metalica? Ofer fundita. big grin

Răspuns Câştigător
| 8imal a răspuns:

Depinde de locatie. la Galati de exemplu un m2 costa acum 19ron cel mai ieftin

| anonim_4396 explică (pentru 8imal):

Sunt dintr-o comuna din Tulcea, deci pretul tot pe acolo se invarte, nu?

| 8imal a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur! mai sus de 21ron/mp nu cred(dar vezi ca restul sunt taxate altfel:coame borduri de fronton, sorturi... au pret pe bucata si trebuie sa te socotesti bine! PS succes Tulcea! acolo am facut armata happy

| anonim_4396 explică (pentru 8imal):

happy Mersi. Deocamdata ma orientez doar pe tigla si coama, restul cand voi avea bani. Chiar azi o sa masor si o sa caut un numar de telefon sa vad cum si ce fel.Si daca ma tine buzunarul o sa trec la fapte.A fost o tornada de toata frumusetea la noi si mia cam zdruncinat acoperisul. Mersi inca odata.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La PRaktiker e in oferta la 18 lei mp, la Brico era undeva la 19. Nu te poti limita doar la tigla si coama, ai nevoie pe langa borduri si de folie, suruburi, leaturi, banda pentru hidroizolarea imbinarilor de sub coama.

| rocket a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa intrebi direct la o firma care se ocupa cu asta. www.Monsena.ro si scrii la contact doar ce ai nevoie.