| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu cam cat costa sa pun termopane la un apartament cu 2 camere. E nevoie de termopane pentru balcon, sufragerie si bucatarie. Multumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate firmele practica aceleasi preturi. Dar orientativ, in medie, la bucatarie (geamul clasic, simplu) - 385 lei, la sufragerie (un geam, o usa) 860 lei. Daca ai 2 geamuri si o usa, mai adauga ceva. Iar la balcon... cit este de mare? Vecinul meu are unul mic cu 4 ochiuri si a gasit o firma "ieftina" cu "numai" 4000 lei. Eu am 5 ha de geamuri si nici nu am curaj sa intreb cit costa. Da, 5 ha inseamna 2x15x1,60.
Feroneria este cea mai scumpa. Cu cit mai multe deschideri, cu atit mai scump.

| Electrik22 a răspuns (pentru anonim_4396):

La sufragerie am geamuri normale, fara usa si balconul e micut, lateral nu e nevoie de geamuri mari. Ma rog, sper ca ai inteles ideea. Iar la bucatarie geamurile sunt la fel de mari ca la o camera (mda, destul de aiurea)

| anonim_4396 explică (pentru Electrik22):

Pai, de doua ori cite doua geamuri duble, 690-700 lei fiecare, 1400 lei geamurile. Aproximativ. Plus balconul. Acolo depinde de cite deschideri este nevoie. Cam 3-4000 lei cred. Daca va fi mai mult, nu ne injura, noi aproximam. Iti doresc sa iesi ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de tipul de profil folosit, de feronerie, deschideri(simple sau oscilobatante) si nu in ultima faza de dimensiuni.
Tot apartamentul, dupa cite spui, nu ar trebui sa te apropii de 40 mil(lei vechi). Numai bine.

| nico097 a răspuns:

Ca sa iti pui ceva bun e si scump de exemplu eu am pus cel mai bun profil Trocal daca pui Gealan, Rehau, si alte profile o sa observi dupa 5 ani cum se ingalbenesc si incepe sa se indoaie profilul si iti intra iarna apa in ele, unele firme nu baga ferorerie pe profil considerand ca persoanele care cer sa li se puna ferestre nu au habar de ele si nu isi da seama.Eu am acest profil de 6 ani plus usi Veka si sunt albe cum le-am luat.Acum fiecare si dupa buzunar.Intereseazate la mai multe firme ca aici daca nu dai masura nu poate nimeni sa iti dea un pret fix doar aproximativ si cand te duci la o firma te trezesti ca iti spune mai scump.

| dana90 a răspuns:

Pai cam 380lei geamul

| Mirel_Leca_1993 a răspuns:

Produc termopane pe profil viva plast, profil cu patru camere, cu gem de 24, iar pretul ete de 80 de euro metrul patrat de fereastra si 85 de euro metrul patrat de usa. daca vrei ma poti contacta la nr de tel. 0760195405(Leca Mirel)