| Gheorghefloare123456789 a întrebat:

Cat rezista Primula ca planta de interior. Este vesnic verde? Aveti experinete. Cat a durat la cei care au incercat?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

In interior, se "topeste" repede. Nu ii place caldura.
Anul acesta, din diverse motive, le-am tinut pe balcon. In doua nopti chiar a fost inghet afara. Balconul e inchis simplu, deci foarte rece. Le-a placut asa de mult, ca am avut 12-14 flori pe planta care au tinut mai multe zile la rand. Si inca sunt pline de boboci care abia au unde inflori fiindca nu s-au ofilit cele vechi.