| anonim_4396 a întrebat:

Ce spray de gandaci imi recomandati sa folosesc? Ma intereseaza ceva eficient, care sa nu fie toxic pentru om.

7 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Depinde de ce vrei.
Eu folosesc o singura data pe an, sau la doi ani(daca nu mai apar), ROMPARASECT, o sticluta de la farmacia veterinara din hala Obor. Pentru om si animale nu este toxica, dar, ca orice insecticid, trebuie sa fii atenta sa nu pui din greseala pe piele(daca se intampla te speli cu sapun si apa multa), dupa ce il dai pe podea(numai) trebuie se nu intri in camera repectiva 5-6 ore, si sa inchizi ferestrele. Aceste 5-6 ore sunt necesare pentru a se usca f.bine si sa nu ramana nici o pata umeda, dupa ce se usuca nu mai este nici o problema, nici daca animalele mananca de pe podea. Cand se pulverizeaza, tot ceea ce inseamna ustensile de bucatarie trebuiesc acoperite. Deci, dupa ce s-a uscat tot ce misca(furnici, muste, tantari, paianjeni, fluturi de molii mor si vor continua sa moara.
Deoarece substanta omoara numai ce misca, mai raman ouale lor care se vor omora repetandu-se aceasta operatie, dupa un interval de 7 zile si... nu mai ramane nici o insecta...
Sticluta de la farmacie se diluiaza in 2-2, 5-3 litri de apa, depinde ce concentratie doresti...
Daca vei folosi aceasta metoda, foloseste ca pulverizator o sticla cu dopul intepat(eu pun atata solutie ca nu ramane nici o portiune cat de mica uscata pe podea) Succes...

| doinisor a răspuns:

RAID este cel mai bun si efectul indelungat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am scapat cu regentul luat de la alindc,multumesc

| deac11 a răspuns:

Vand Regent, cea mai buna solutie impotriva gandacilor(cu regent am scapat si eu), 15 lei fiola.tel.0720027651

| roinsect a răspuns:

Poti incerca un apart cu ultrasunete, cum ar fi de ex. cel de la adresa http://www.roinsect.ro/......rri235/172

| mona76 a răspuns:

Deratizarea.