| ToxicLollipopx a întrebat:

Cum sa imi invat cainele [ bichon maltez]sa nu mai faca pipi pe covor? laughing NU face pe scutece pentru caini ...Are 2 luni happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
trebuie sa il scoti afara mai mereu, iar cand a facut pe covor, trebuie certat si scos afara, in timp se va invata si se va cere singur afara, eu asa am procedat cu pikinezu meu.
O frumoasa zi sa aihappy

| ToxicLollipopx explică (pentru caramela):

Multumescc

| caramela a răspuns (pentru ToxicLollipopx):

Cu multa placerehappy

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Am patit la fel cu o catelusa bishon.Un prieten, dresor m-a sfatuit sa cumpar o cutie pentru transport; de cate ori manaca sau bea apa, o scoti afara, astepti cateva minute; daca face pipi o lauzi-daca nu face nimic o bagi in casa si o pui in cusca, o inchizi si repeti iesirea afara dupa o 1/2 de ora; in cusca nu face mizerie-acolo doarme.Seara o poti inchide acolo, chiar daca suna nemilos, se va invata ca acolo e "casa" ei.Cu perseverenta va invata sa faca unde trebuie...e si micut inca.Sa-ti traiasca!

| cypryan11 a răspuns:

Dreseaza-l

| ToxicLollipopx explică (pentru cypryan11):

Asta era intrebarea, CUM?

| RainboyDash a răspuns:

Il bati

| dianainsta01 a răspuns:

Nu stiu, du-l la un dresor... laughing