| cookie_6708 a întrebat:

Cum scot o pata de ulei de bucatarie de pe o geaca? am spalat geaca cu detergent concentrat dar nu mi-a iesitcrying(care ma ajuta urgentcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Eu obisnuiesc sa spal haina imediart dupa patare cu detergent de vase. In cazul acesta intra intr-un supermarket si cumpara un detergent concentrat pentru pete, pe mine m-a ajutat. Spor la treaba si nu te panica!

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Pune pe pata fairy, pune un pic de apa calda si freaca un pic... apoi pune-o in masina de spalat si spal-o la temperatura mai mare 40 -60 de grade(vezi pe eticheta gecii cat este maximul la temperatura, dar nu-i o tragedie daca depasesti temperatura cu vreo 10 grade) insa sa nu treaca de 60...
o idee buna este si cea sugerata de @comoaracasei, dar cea data de mine e mai la indemana!
succes

| emy_3668 a răspuns:

Poti scapa de petele de grasime de pe haine daca, inainte de a pune bluza la spalat, aplici putina sare de bucatarie sau pudra de talc, pe suprafata patata;

| cookie_6708 explică:

Multumesc tuturor, am scapat mai intai cu pasta de dinti iar apoi am folosit axion pentru vase:X a mers:X multumesc inca o data!

| SILVIUTZA_7132 a răspuns:

Foloseste detergent de vase.

| liacristina93 a răspuns:

Dai cu axion pe pata si bagi geaca la spalat in masina de spalat