| sweetys a întrebat:

Dacă am făcut contract anaf de închiriere (eu fiind chiriașul), pot sa îl reziliez si sa îl fac începând cu alta data sau sa ii schimb cumva data dar pe aceeași adresa?
Nu am nevoie de răspunsuri care nu sunt pe subiect.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa-l modifice, e in formular o rubrica "modificare"

https://cdn-5cd819c3f911c80f508134fc.closte.com/......0.jpg.webp

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu am nevoie de răspunsuri care nu sunt pe subiect."

in mod unilateral NU ai voie să faci asta dacă in mod explicit nu e trecut in contractul amintit

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta ar trebui sa faci de comun acord cu proprietarul. Ai discutat cu el, ce zice?

| sweetys explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă se poate este de acord. Pe mine ma interesează dacă se poate face ceva pe tema datei de inchiriere

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetys):

Banuiesc ca vrei sa te muti mai tarziu decat ati convenit initial, nu?

| sweetys explică (pentru anonim_4396):

Da. Îmi trebuia pentru un alt demers și în România legile sunt prost făcute și pana nu faci prostia nimeni nu îți zice ca greșești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetys):

Poate sa-l modifice, e in formular o rubrica "modificare"

https://cdn-5cd819c3f911c80f508134fc.closte.com/......0.jpg.webp