| 97 a întrebat:

Daca iepuroaica mea a fatat de aproximativ o saptamana pot sa le dau de mancare puilor? A fatat trei pui...si eu i-am dat drumul iepuroaicei prin curte ca sa mai adune iarba sa faca lapte puisorilor, dar iepuroaica vad ca nu prea vine pe langa pui, oare nu ii iubeste? Dar de exemplu daca niste iepurasi sunt frati se pot imperechea?

Răspuns Câştigător
| misu a răspuns:

Nu le poti da, nici nu le au dat ochii, se imperecheaza dar se degenereaza rars.adica nu mai cresc asa mari

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Iepuroaica trebuie tinuta langa puisori pana la 3 saptamani macar, daca i-ai dat drumul trebuie sa o supraveghiezi si sa nu olasi in contact cu masculii, deoarece se va inperechea si va renunta la puisori.Succes