| Andreiu68 a întrebat:

Daca intr-un apartament nu sta nimeni, toate cheltuielile sunt 0 si folosesc 2 zile cat stau apa/lumina si nu am sa platesc luna viitoare se poate sa bage penalitati sau ceva? Si daca vreau sa platesc apa/lumina trebuie sa ma duc cu buletinul proprietarului sau pot si singur eu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheltuielile comune trebuie platite pentru 1 persoana, chiar daca nu sta nimeni in apartament.
Le poti plati si fara actele proprietarului, doar spui numarul apartamentului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, bagă. Fără buletin.

| Elelei a răspuns:

Ca sa nu ai surprize la Electrica, poti depuneo suma mai mare in avans. De acolo ti se vor scade sumele facturate. La asociatia de proprietari, poti avea restante 2 luni. A treia se pun penalizari.
Poti plati singur, dar sa dai numele si adresa corecte sa nu intre la altcineva (se mai intampla).