| anonim_4396 a întrebat:

De ce în mașina de spălat nu se poate adăuga dero manual și invers: de ce la rufele spălate manual nu se poate folosi dero automat?
Cu ce afectează spălarea/rufa?
Care e diferența de compoziție dintre dero manual și dero automat?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

La spalatul manual nu e o problema sa folosesti detergent automat.
La masina automata nu este voie sa folosesti detergent pentru spalare manuala intrucat acesta produce multa spuma, care va curge afara (de obicei prin sertarul pentru detergent), inundand incaperea.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se baga manual la masina de spalat pentru ca face multa spuma. Dar manual poti spala cu dero automat.

| relian a răspuns:

Frecarea laughing totul este frecare in lumea asta, cu cat freci mai mult cu atat se intampla chestii mai mari laughing

| Emma30555 a răspuns:

Detergentul manual face mai multa spuma, cum a spus si userul dinaintea nea, acesta ar fi problemele dar nu se intampla nimic grav, eu la masina de spălat folosesc detergentul acela concentrat sub forma de pernute sau detergent lichid, nu am mai folosit de mult detergent sub forma de pulbere dar cand foloseam nu tineam cont atat de strict.