| grecoman a întrebat:

De la ce varsta se poate dresa ciobanescul german si la 4 luni cam ce marime are

3 răspunsuri:
| tpuforyou a răspuns:

Ar mai fi ceva... cand dresezi caine, pisica... le distrugi personalitatea, devin mai stresate, mai violente chiar daca nu folosesti violenta!
bafta!

| AlexandrulS a răspuns:

Nu sunt expert dar stiu ca ciobanescul german este un caine destul de inteligent. si cresc cam repede adica la maxim 9 10 luni cam trebuie sa fie dezvoltat total. Sunt caini de talie mare-mediu adica cam cat un labrador.